Покрова Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії

Невтішні прогнози синоптиків на цей день тримали в напруженні парафіян Іллінського храму і гостей. Але благословення Пресвятої Богородиці розвіяло всі сумніви щодо проведення свята Покрови.

Літургію у храмі очолив протоієрей-капелан о.Анатолій Кравченко, якому співслужив протоієрей о.Євген Добрянський. Коліноприклонна молитва за неньку-Україну і все воїнство, яке захищає нас, сповідь, причастя і уставне многоліття завершило служіння.

По закінченні процесія з виносним хрестом, іконою «Покрови», хоругвами вийшла на прекрасно прибране подвір’я, і біля входу до храму відбувся молебень до Владичиці за мирне і чисте небо над нашою державою.

Привітавши всіх зі святом і виголосивши проповідь, настоятель храму о.Євген, окропивши всіх освяченою водою, благословив на початок великого святкового концерту, в якому прославлено свято «Покрова», День воїна-захисника України, «Козацтва війська Запорізького» і воїнів «УПА».

Ентузіастами і організаторами святкового дійства стали недільна школа і наші гості, дорогі і поважні друзі – отамани козацтва Січеславського краю:

 • Генерал-полковник козацтва Кучинський Віктор Іванович, верховний отаман МГО КВЗ, голова координаційної ради з питань козацтва Дніпропетровської області;
 • Генерал козацтва Кущ Микола Миколайович, верховний отаман ВОАК;
 • Генерал-полковник Мельниченко Володимир Іванович, начальник управління геральдики МКС УГВ;
 • Отаман «Олімпійської паланки» МГО КВЗ, генерал-осаул Чикольба Генадій Миколайович;
 • Генерал-осавул Рогозін Віктор Іванович, заслужений працівник культури України;
 • Генерал-осавул Бощановський Олександр Борисович;
 • Генерал-хорунжий Великий Сергій Ілліч, отаман «Мистецької паланки» МГО КВЗ;
 • Генерал-хорунжий Владимиров Олександр Борисович, отаман «Енергетичної паланки» МГО КВЗ;
 • Начальник штабу МГО КВЗ Алієв Нізамід Джабарович;
 • «Високогірна паланка» – Калманов Михайло Йосипович, Купріяненко Мирослав Олександрович, Бахсіяров Сергій Васильович.

Були запрошені на свято: ветеран спецпідрозділу МП «Січеслав» Борщевич Олег Сергійович, капітан ЗСУ Борщ Генадій Леонідович і воїни ЗСУ, яким отаманами вручені ордена і медалі за заслуги перед Вітчизною.

Від керуючого Єпархією УПЦ КП м.Дніпра преосвященійшого владики Симеона настоятель храму вручив «Благословенні грамоти» і подарунки воїнам ЗСУ і козацтву в честь свята Покрови.

Учні недільної школи на чолі з ведучою Мусієнко Таїсією Ярославівною показали театралізований змістовний віршовий сценарій «Зустріч поколінь» – епохи козацтва Запорізької Січі і теперішніх захисників Вітчизни.

До сценарію приєдналися художні колективи:

 • Капела бандуристів «Барвисті веселки» під керівництвом Богменко Вікторії Сергіївни;
 • Хореографічний колектив «Шанель» під керівництвом Мусієнко Любові Віталіївни;
 • Діти-тхеквондисти козацької «Олімпійської паланки»;
 • А також акордеоніст Олексій Коваленко з музичним вітанням.

В кульмінації святкового концерту ведучим від козацтва Рогозіним Віктором Івановичем яскраво викладено історію і назви восьми Козацьких Січей на Україні, де п’ятеро з них розташовувались на території теперішньої Дніпропетровської області.

Урочисто, під фанфари, козаками «Високогірної паланки» були винесені прапори козацтва на майдан свята.

Щирі слова поздоровлень отаманів зі святом радісними оплесками були прийняті учасниками і глядачами великого торжества, проведеного на території Іллінського храму. В свою чергу, отамани запросили усіх на зварений на вогні козацький куліш і гарячий чай, від мирян храму всі були запрошені на «березанівські вареники», торти і гарячу каву.

Щира подяка всім учасникам свята!

Пресвятая Богородице, захисти неньку-Україну своїм небесним покровом!

One thought on “Покрова Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *