27-ма неділя після П’ятидесятниці. Ікони Божої Матері «Знамення»

Напередодні недільного дня настоятель  протоієрей о.Євген разом з матушкою Зоєю розставляли ікони на стінах притвору храму, роздумуючи, які з Богородичних ікон почепити вгорі над вхідними дверима. Божим духом священик був направлений на другий поверх дзвіниці, де зберігаються старі ікони, які ще не розставлені в храмі через незавершені роботи. Одна з багатьох ікон привернула увагу і не відступала від настоятеля. Передавши її в руки матушці Зої, яка привела ікону в чистенький вигляд, о.Євген почепив образ у правій стороні вгорі біля дверей.

Відкриваючи церковний календар перед вечірнім служінням, ознайомившись, кому поклонятись в цей день, велика радість зі сльозами на очах наступила у церковного кліра, адже саме ікона «Знамення» була віднайдена і поставлена у притворі храму.

Ввечері у домі священика, який знаходиться на церковному подвір’ї, біля ікони «Знамення» були випечені службові і для мирян просфори, вичитане молитовне правило підготовки до служіння літургії. Згодом саму ікону перенесли на св. Престол у вівтар храму.

На недільному богослужінні біля ікони, яка була винесена і поставлена на аналой, коліноприклонною молитвою за захист неньки-України від ворога всі звернулись до Богородиці за завершення війни, мир і спокій у нашій державі. Адже в 1170 році у Новгороді Великому ікона захистила місто від нападу полків князів, які вели міжусобні війни за володарювання.

Святе причастя, слово проповіді зворушили серця всіх, хто молився у храмі, приклоняючись до старовинної ікони, просячи заступництва Божого.

Прествятая Богородице, захисти нашу неньку-Україну!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *