Святкова лінійка і посвячення нового класу недільної школи

З красивою вивіскою і гарно убрана різнокольоровими кульками зустрічає нова будова недільної школи при Свято-Іллінському храмі на перший дзвінок перших своїх учнів з батьками. Це свято для нашої парафії також присвячене до Дня міста Дніпра, таку невеличку лепту вклала Березанівка у святкування Дня рідного міста.

У президію урочистої лінійки запрошені: ігуменя жіночої обителі м.Дніпра – матушка Наталія (Кудрянська), директор школи №117 – Валентина Іллівна Герасименко, представник штабу Національного захисту Дніпропетровської області і ПСПОП «Дніпро-1» – Павло Закіпний; а також викладачі недільної школи: матушка Зоя, викладачі англійської мови (вчитель англійської мови школи №114 – Наталія П’ятниця і керівник сайту храму – Іван Пойда), завуч школи №117 – Таїсія Мусієнко, яка викладатиме урок вишиванки.

Під музичний супровід з дверей храму у вишиванках двома шеренгами вийшли учні недільної школи на святкову лінійку зі щасливими усмішками на устах.

Віршовим сценарієм, який вели самі учні, розпочалось торжество, вручивши гостям і вчителям букети синьо-жовтих хризантем.

Команда роєвого школи Миколи Прокопенка: «Школо, кругом! До прапора кроком руш!», надала величності, де під виконання Гімну України було піднято Державний прапор.

Продовжились виступи учнів віршами, піснями і танцями. Кульмінаційним і прекрасним моментом стала урочиста хода найменшого покоління недільної школи зі своїми рідними з кольоровими повітряними кульками в руках і рюкзаками на плечах, в яких були любимі іграшки та ляльки. Слова, сказані Марієчкою Бутіною :«Прийміть такими, якими ми є», зустріли усі емоційними виголосами: «Молодці! Приймаємо!».

Добрі і щиросердечні привітання в адресу недільної школи сказали представник полку «Дніпро-1» Павло Закіпний і директор школи №117 Валентина Іллівна Герасименко.

По закінченні протоієрей о.Анатолій Кравченко, якому допомагав настоятель храму протоієрей о.Євген Добрянський, посвятив нову будову школи, окропивши усіх водою, хто прийшов на свято освячення. З подячним словом до всіх звернувся настоятель храму о.Євген. А згодом усіх запросили на «фуршет», приготовлений батьками учнів недільної школи.

Зі святом, рідне місто Дніпро, і в добру дорогу, школо!

14-та неділя після П’ятидесятниці. Собор прпп. отців Києво-Печерських, в Дальніх печерах (прп. Феодосія) спочилих. З Днем міста, славетний, рідний Дніпро

Господь дав нам життя, дав нам все для нього у цьому чудово створеному земному світі, надав Святе причастя, щоб бути з Ним. Через своїх священників, посланих для навчання дітей своїх, Господь скликає на велику весільну трапезу у Храми Божі, де Він перебуває у Дусі Святому.

В цей день храми міста Дніпра на літургіях і молебнях складають молитви за рідне місто Дніпро, за всіх, хто проживає у ньому, не звертаючи уваги на колір шкіри, віросповідання.

Ми живемо у славетному місті, яке є складовою і невід’ємною частиною великої вільної держави – Україна, і найпершим її захисником стало воно. Дніпру слава і честь.

Літургію у храмі очолив протоієрей о.Анатолій Кравченко. Молитовне правило за неньку-Україну, воїнів, які захищають її, многоліттям на адресу жителів м.Дніпра, а також іменинників – Стаса Полюка та Джебулду Олександра, батьків учнів недільної школи, завершилось богослужіння.

Многії і благії літа тобі, Дніпро!

Свято Першого дзвоника в учбових закладах Дніпра. Із ювілеєм, 55-ти річчям, рідна Березанівська школо №117 м.Дніпра!

Осіння дощова погода не була на заваді проведення урочистої лінійки Першого дзвоника у СШ№117, яка сьогодні відзначала свій ювілей – 55-ти річчя.

По благословенню правлячого архієрея УПЦ КП м.Дніпра єпископа Симеона, директором навчального закладу Герасименко Валентиною Іллівною у президію свята були запрошені настоятель храму св.пророка Божого Іллі протоієрей о.Євген і матушка Зоя Добрянські, для яких навчальний заклад є найріднішим, бо в ньому на відмінно навчаються їхні діточки – Віринея і Марія-Магдалина, які приймають найактивнішу участь у житті закладу, а також основу недільної школи становлять учні його.

Радісні і щасливі два класи першачків з першими своїми вчителями пройшли урочисте коло пошани посеред лінійки, сильними оплесками зустрічаючи їх, раділи батьки і безліч людей, що прийшли на свято.

Прозвучав Гімн України, і кращі учні школи урочисто підняли на флагштоці державний прапор, і привітальне слово директора дало зелене світло на відкриття святкової лінійки.

Саша Демуш, учениця перших класів загальноосвітньої і недільної шкіл, зі щасливою усмішкою на обличчі, на плечі старшокласника зі дзвоником у руках сповістила про перший дзвінок у новому навчальному році на урок. Всі учні зі своїми класними керівниками з благословенням протоієрея о.Євгена заходили у школу у навчальні класи.

Так розпочались уроки у ювілейному навчальному закладі СШ №117.

Учні недільної школи були учасниками святкових лінійок у різних школах Дніпра, де вони навчаються, а саме: СШ №9, СШ№ 116, СШ №142 і інші.

Будьте мудрими і розумними, учні, будуйте у Бозі сильну, міцну і багату державу – Україну!

Неділя 12-та після П’ятидесятниці. Сповідь і причастя перед початком навчального року

Напередодні недільного дня, під час вечірнього богослужіння, очолюваного протоієреєм о.Анатолієм, відбулась сповідь всіх, хто готувався до навчального року, яку провів настоятель храму протоієрей о.Євген.

А вже недільного ранку гарно одягнені діти з батьками були учасниками божественної літургії, на якій кожний причастився Тіла і Крові Господньої. Також ще міг сповідатися той, хто по якійсь причині не зміг бути на вечірньому служінні. Радісні і щасливі першачки, вишикувавшись у шеренгу, з гордістю підходили до Чаші зі Святими Дарами, голосно вимовляючи свої імена, за ними приймали причастя всі учні, студенти, викладачі і вчителі.

Багаторічна традиція – дарувати першокласникам срібні хрестики доповнилась врученням «Свідоцтва про першу Сповідь», церемонія вручення відбувалась після прочитаної молитви на благословення учнів і викладачів на початок навчального року. Згодом всі були окроплені освяченою водою і помазані св.єлеєм.

Благословенне слово виголосив настоятель храму протоієрей о.Євген, водночас привітавши іменинників: великого помічника храму Цимбала Вадима, младенця Ігора – внука о.Анатолія і отроковицю Софію з Днем народження і вручив їм сувеніри.

Від імені матушки Зої і батьків дітей всіх було запрошено до трапезного столу із солодощами, фруктами і напоями, які приготували умілі руки.

Нехай ласка Божа допомагає кожному у навчанні!

Акафіст Преображенню Господньому на вечірній у храмі

У пообідню годину до храму зібралися молитовники, щоб через акафіст Преображенню Господньому випросити у Господа мирне і чисте небо над нашою ненькою Україною і побожне щасливе життя родин своїх.

По закінченню служіння постановили читання акафіста на дні тижня о 21.00.

Понеділок –          Акафіст Богородиці до ікони «Утамуй мої печалі»
Вівторок –          -ІІ- «Відрада або утішення»
Середа –          -ІІ- «Я з вами і ніхто проти вас»
Четвер –          -ІІ- «Семистрільна»
П’ятниця –          Акафіст Преображенню Господньому
Субота –          Канон до Сповіді

Божого благословення на молитву усім!

11-та неділя після П’ятидесятниці. Після Преображення Господнього

Великі поневіряння, що припали до наших сердець через бувалі приниження друзями, жорстокі відношення, образи на найближчих людей, заводять нас в такий стан, що буває не знаходиться цієї стежини, якою можна було б повернутися до початкового місця. Тією стежиною і місцем для отримання підмоги і є храм Господній, де тлумачення євангелістів Слова Божого дає всі відповіді на наші запити і розраду нашому розуму і совісті. Ми чуємо, якщо ти є милосердним, такими і до тебе будуть друзі милосердні. Слухаймо більше Слово Боже, читаймо Книгу нашого життя «Євангеліє» – і добре нам буде, і житимемо до глибокої старості в земному житті.

Літургію очолив настоятель храму о.Євген, якому співслужили протоієрей о.Анатолій і диякон о.Віктор. Молитовне правило за неньку-Україну, воїнів, які захищають її і нас, причастя і уставне многоліття завершило богослужіння.

Боже, допоможи в нашому маловір’ї!

Преображення Господа Бога і Спаса Нашого Ісуса Христа

Свято преображення Господнього для нашої парафії є другим престольним святом.

Гора Фавор, на яку з трьома учениками зійшов Спаситель, усіх осінила світлом божого просвітлення і затвердила сущність приходу на землю Сина Божого у плоті. Перед своїми учениками, преобразившись у сяйві, Господь показав славу другої Іпостасі Святої Трійці, яку утвердив Отець Небесний словами:

«Це Син Мій улюблений, Його слухайте!»

На горі об’явились представники двох світів – горнього – пророк Божий Ілля, і земного – боговидець Мойсей, які розмовляли з Ісусом про Страсну дорогу, що має перенести Він.

Разом із Христом преображається і наша Православна Церква, як істинна послідовниця вчення Його, якої ми є невід’ємними молитовниками і дітьми Божими.

Літургію очолив настоятель храму протоієрей о.Євген, якому співслужив диякон о.Віктор. Всім миром вознесли молитву до Господа за неньку-Україну і воїнів, які захищають її.

Після заамвонної молитви процесія з виносним хрестом і хоругвами вийшли на обхід кругом храму. На церковному подвір’ї відслужили водосвятний молебень, і, прочитавши молитви на благословення яблук, винограду і інших фруктів, меду, настоятель окропив все принесення і мирян освяченою водою.

Виголосивши повчальне слово про величність свята і яке воно близьке і рідне для Іллінської парафії, настоятель помазав усіх святим єлеєм.

Благословляємо вас, іменем Господнім!

Винесення чесних древ животворчого Хреста Господнього. Свято Всемилостивого Спаса та Пресвятої Богородиці (1164). Сімох мучеників Маккавеєвих: Авима, Антонія, Гурія, Єлеазара, Євсевона, Алима і Маркела, матері їхньої Соломонії та вчителя їхнього Єлеазара (166р. до Р.Х.)

Перший день Успенського посту серед народу ще названий Першим Спасом, Медовим Спасом, бо поряд з великою молитвою у цей день відбувається мале освячення води, а також меду, маку і квітів. В молитві на освячення сказано, що все освячене нехай буде тільки на добро і користь всім, хто ним користується, споживає і навіть де буде покладене чи поставлене, щоб ці місця очистились від зла.

Літургію очолив настоятель храму протоієрей о.Євген Добрянський, якому співслужив протоієрей о.Анатолій Кравченко. Молитва за неньку-Україну, причастя, освячення води, меду, маку, квітів і інших принесень, завершило служіння.

З Днем народження поздоровили Фоменко Анну, якій виповнилось 75 років, і проспівали многоліття.

Хресту Твоєму поклоняємось, Владико!

Винесення древ чесного і животворчого Хреста Господнього на вечірньому богослужінні

Успенський піст прирівнюється до Великого поста. Щоб було легше пройти Великий піст, на підтримку у перший тиждень стало читання Канону Андрія Крітського, а на подвиг свій у цьому посту надихає нас винос древ чесного Хреста Господнього для поклоніння вірних.

Молитовники Акафісного братства і сестрицтва разом з парафіянами на вечірньому богослужінні поклонились Чесному Хресту, отримавши благословення від настоятеля храму на спокійну і добру ніч.

По закінченні служіння встановили читання акафістів на дні тижня о 21.00

Слава, Господи, Хресту Твоєму Чесному!

Відкриття дитячого майданчика «Іллінчик»

У храмовому парку тиждень кипіла робота по встановленню дитячого майданчика ентузіастами Іллінського приходу. Одні колотили бетон, інші фарбували встановлені конструкції і шини від автомобілів, стругали бруси на лавки і пісочницю. Для всіх, хто приходив до гурту, знаходилась робота.

В цей недільний день біля центральної арки головного входу, прибраної різнокольоровими кульками, зібрались священство, миряни, діти, жителі Березанівки, щоб урочисто надати зелене світло діточкам для відпочинку та ігор.

Благословенною молитвою і окропленням свяченою водою інвентаря розпочалось свято.

Перетин стрічки відкриття було надано Генадію Корецькому, який вклав найбільшу лепту у відновлення конструкцій дитячого майданчика і саму підготовку території для нього, а також матушці Зої Добрянській – душі всієї Березанівки, і дітям, які допомагали все фарбувати.

Під спів пісні «Гарна господиня», виконаної бандуристкою-вокалісткою Марією-Магдалиною Добрянською, діти радісно побігли на гойдалки і гірку.

Гарний подарунок отримали від завідуючого магазином «Продукти», що по сусідству, Петра Володимировича Мелещенка, який всіх пригостив смачним морозивом і солодкими фруктовими напоями. Щира подяка йому!

Радісні батьки і щасливі діти за те, що в них є свій дитячий майданчик з прекрасною назвою «Іллінчик»

Доброго всім відпочинку і Божого захисту!

УПЦ КП, Дніпроптеровська Єпархія